Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii

Asseco Data Systems było partnerem „Miasto Plus Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii”, które odbyło się w dniach 20-21 września w Toruniu. W konferencji wzięło udział 530 osób – samorządowców, ekspertów, przedstawicieli mediów i firm oferujących inteligentne usługi i produkty. Spotkanie zaingurowali: Jarosław Gowin, Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji oraz Adam Góral, Prezes Asseco Poland, który opowiedział o roli, jaką pełnią firmy w odpowiedzialnym rozwoju regionów.

 

Powinniśmy się skupić na obsłudze obywateli, a my często dostarczamy im gadżetów. Dlatego najpierw musimy zdefiniować, co to jest smart i city – powiedział Adam Góral, otwierając forum.
W trakcie kolejnych paneli eksperci z Asseco Data Systems omówili kwestie integracji i zarządzania płatnościami mobilnymi oraz inteligentnym zarządzaniem w samorządzie za pomocą Centrów Usług Wspólnych.

 

I edycja inicjatywy „Miasto Plus Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii” składała się z jedenastu bloków tematycznych, podczas których rozmawiano o największych wyzwaniach, stojących przed współczesnymi samorządami – spójności, społeczeństwie, zarządzaniu, otwartości, bezpieczeństwie i ekologii.

Zobacz także