Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na 6. miejscu w rankingu Truffle 100

Grupa Asseco utrzymała 6. miejsce w prestiżowym rankingu największych producentów oprogramowania w Europie – Truffle 100 2014. Zestawienie uwzględnia przychody firm (całkowite oraz ze sprzedaży własnego oprogramowania) oraz liczbę osób pracujących w obszarze R&D w 2013 roku.

Liderami tegorocznego zestawienia zostały te same firmy, które zajęły czołowe miejsca w zeszłorocznej edycji. Grupa Asseco uzyskała ponad 1 mld euro przychodu ze sprzedaży swojego software’u, co stanowi  wynik o 6 proc. lepszy niż rok wcześniej. Warto zauważyć, że w porównaniu do firm, które znalazły się wyżej w rankingu, Asseco odnotowało najbardziej dynamiczny wzrost przychodów zarówno całkowitych jak i ze sprzedaży oprogramowania.

Firmy ujęte w tegorocznym zestawieniu uzyskały w sumie 57.4 mld euro przychodów, w tym 42,2 mld euro ze sprzedaży oprogramowania. Pełna treść raportu jest dostępna na stronie http://www.truffle100.com/

Zobacz także