Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco „Liderem Współpracy” wg ZUS

10 października 2019 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodził rocznicę 85-lecia istnienia. Uroczystości jubileuszowe stały się okazją do tego, aby docenić instytucje i firmy współpracujące na co dzień z ZUS i wspierające Zakład w realizacji ustawowych zadań. Nagroda „Lider Współpracy” została przyznana m.in. Asseco. W imieniu spółki odebrał ją Sławomir Szmytkowski, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Bardzo nas cieszy przyznany tytuł „Lidera Współpracy”. To potwierdzenie, że jesteśmy zaufanym i sprawdzonym partnerem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z którym współpracujemy od ponad 20 lat. Stworzony w ramach tej współpracy Kompleksowy System Informatyczny ZUS obsługuje ponad 25 milionów Polaków. Podkreślenia wymaga fakt, że Zakład nigdy nie zawiódł swoich klientów, którzy zawsze otrzymywali emerytury i renty na czas. Dzięki KSI, ZUS jest również liderem administracji państwowej w uruchamianiu usług elektronicznych, takich jak eSkładka, eAkta czy eZLA oraz integracji w ramach systemu zabezpieczenia społecznego na poziomie europejskim (EESSI). Te niewątpliwe sukcesy nie byłyby możliwe bez wyjątkowo dobrej współpracy pomiędzy ZUS i Asseco – powiedział Sławomir Szmytkowski.

Podczas uroczystości podkreślano, że ZUS ma jasno określone plany na przyszłość. Stawia na dalszy rozwój nowoczesnej e-administracji, tak aby ułatwiać obywatelom realizację spraw i w pełni zautomatyzować przyznawanie i wypłatę świadczeń. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do realizacji tych planów – dodał.

Link do relacji z wydarzenia: www.zus.pl

Zobacz także