Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco laureatem konkursu „Inwestorzy bez granic”

Asseco Poland zostało laureatem konkursu „Inwestorzy bez granic”. Wyróżnienie przyznano 14 maja br., podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W plebiscycie byli brani pod uwagę inwestorzy zagraniczni w Polsce oraz polskie firmy odważnie inwestujące za granicą.

Wśród nominowanych, polskich firm jury konkursu brało pod uwagę ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, sukcesy działalności na obcych rynkach oraz skuteczność w tworzeniu tam możliwości dla innymi polskich firm.
Polsce potrzebne są dobre jakościowo inwestycje zagraniczne i takie płyną do nas – powiedział Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju. Ale ważne jest też, że rozpoczyna się ekspansja polskich firm za granicą, którą wspiera rząd – dodał.

 

To dla nas ogromne wyróżnienie, ale cieszy zwłaszcza impreza, na jakiej odbieramy tę nagrodę, bo mamy na niej do czynienia ze startupami – mówił Artur Wiza, Wiceprezes Asseco Poland. Nasza firma 25 lat temu też zaczynała jako startup w Rzeszowie, a dziś jesteśmy obecni w 54 krajach. Mam nadzieję, że w nasze ślady pójdzie wiele dzisiejszych startupów – dodał.

To była druga edycja konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. W sumie przyznano nagrody ośmiu inwestorom, w tym czterem zagranicznym w Polsce i czterem polskim, realizującym strategię ekspansji zagranicznej.

Pełna relacja z wydarzenia znajduje się na portalu wnp.pl

Zobacz także