Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco dzieli się wiedzą w Bydgoszczy

Asseco było sponsorem 9. meetupu w ramach Bydgoskiej Java User Group. Wydarzenie, które odbyło się 8 czerwca, przyciągnęło ok. 60 pasjonatów technologii Java. Podczas meetupu miały miejsce dwie prelekcje. Jedna z nich: Hadoop i jego “wielkie dane”, przygotowana została przez Włodzimierza Kozłowskiego, Starszego Projektanta w Asseco Poland. Podzielił się on z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi m.in. z wykorzystaniem języka SQL w przetwarzaniu dużych zbiorów danych (Big Data). Miał również okazję opowiedzieć społeczności kilka słów na temat pracy w bydgoskim oddziale Asseco.

 

Spotkanie bydgoskiego JUGa jak zwykle wzbudziło duże zainteresowanie. Cieszę się, że prezentacja okazała się ciekawa dla zgromadzonych osób na tyle, że już pojawił się pomysł wspólnego zorganizowania warsztatów dla programistów  –  podsumował Włodzimierz Kozłowski.

 

9. meetup był początkiem współpracy pomiędzy Asseco i bydgoskim JUGiem. Kolejne wspólne wydarzenia planowane są po wakacjach.