Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco ambasadorem Polski

Asseco zajęło 4. miejsce na liście 100 polskich firm, które najlepiej dbają o wizerunek kraju za granicą. Redakcja tygodnika „Wprost”, będąca autorem rankingu, wskazała, m.in. na globalną działalność firmy, która jest już obecna w ponad 55 krajach na całym świecie, jak również na liczbę akwizycji, których Asseco od 2004 r. dokonało ponad 80.

Dziś Asseco jest nie tylko największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale przede wszystkim globalnym graczem – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland. Rozwijamy się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Ponadto stale wzmacniamy nasze kompetencje sektorowe oraz poszukujemy innowacyjnych rozwiązań – tylko w 2019 roku przeznaczyliśmy na R&D blisko 900 mln zł. Dzięki temu tworzymy nowoczesne produkty, które zyskują uznanie klientów z całego świata – dodał.

Asseco zainicjowało również projekt Asseco dla Polski,  w ramach którego podjęło szereg działań zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma, m.in. wspiera krajowych przedsiębiorców, integruje Polaków za granicą, jak również promuje polskich programistów.

Więcej o projekcie na: https://dlapolski.asseco.com/

Zobacz także