Asseco promuje elektroniczny obieg dokumentów

Stworzony przez Asseco Data Systems KoliberFlow jest system klasy workflow do elektronicznego obiegu dokumentów. Rozwiązanie zostało zaprezentowane na konferencji Polskiego Instytutu Rozwoju Biznesu „Workflow – dokumenty pod kontrolą”. Asseco Data Systems było partnerem tego wydarzenia.

System workflow pozwala wdrożyć w organizacji elektroniczny obieg dokumentów, umożliwiając przy tym dowolne konfigurowanie procesów i formularzy. Co ważne, rozwiązanie Asseco może być zintegrowane z dowolnym systemem informatycznym.

KoliberFlow to uniwersalny silnik obiegu dla systemów zewnętrznych, który można  spiąć poprzez API z każdym systemem. Zasada działania jest prosta – system źródłowy wywołuje uruchomienie procesu w KoliberFlow i na bieżąco pobiera informacje o tym, jakie działania można wykonać w dokumencie, na jakim etapie jest jego obieg lub jakie osoby są przewidziane jako decyzyjne na ścieżce obiegu. – powiedział Robert Rosiek, Dyrektor Działu Systemów Wewnętrznych ADS.

System KoliberFlow pozwala firmie zarówno usprawnić administrowanie wewnętrznymi procesami, jak również podpisywanie dokumentów elektronicznym podpisem zdalnym SimplySign.

Asseco Data Systemse-podpiselektroniczny obieg dokumentówKoliberKoliberFlowpodpis elektronicznyRobert RosiekSimplySignWorkflow