Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Akcja „Pomagamy” dla dzieci z Ostrówka

Asseco wsparło podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku. W ramach akcji „Pomagamy” zakupiony został ekran interaktywny wraz z oprogramowaniem. Dodatkowo pracownicy zorganizowali wycieczkę dla dzieci do Centrum Nauki Kopernik.

 

Celem wsparcia placówki było umożliwienie uczniom dostępu do sprzętu multimedialnego, który stanowi najlepszą symulację ich rozwoju intelektualnego. Praca i zabawa z tablicą interaktywną nie tylko rozwija percepcję wzrokowo-słuchową, ale wspiera rozwój umiejętności matematycznych. Pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnię, ćwiczy pamięć oraz koncentrację.

 

W ramach akcji zorganizowana została również wycieczka do Centrum Nauki Kopernik, podczas której opiekę nad 20. osobową grupą sprawowali pracownicy Asseco, wśród których znaleźli się : Artur Hartmann, Marcin Salwa, Iwona Kramarska oraz Agnieszka Mickiewicz.

 

Nasza akcja na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku przyniosła dużo radości zarówno nam jak i podopiecznym placówki. Została również doceniona przez nauczycieli i terapeutów, którzy na co dzień wykonują bardzo trudną i wymagającą pracę. Są to jednak ludzie z wielką pasją, dla których pomoc innym jest sensem życia, a każda najdrobniejsza poprawa jakości życia ich podopiecznych– osobistym sukcesem– powiedział Artur Hartman, Kierownik Obszaru Projektowego w Pionie Telekomunikacji i Mediów, Asseco Poland oraz koordynator akcji.

 

W ramach zeszłoroczne akcji „Pomagamy”, pracownicy Asseco zakupili dla podopiecznych placówki cztery zestawy tzw. Mówików (protez mowy), dzięki czemu wszyscy potrzebujący uczniowie zyskali możliwość korzystania z udogodnienia, które pozwoliło na bardziej swobodne funkcjonowanie i komunikowanie się w otoczeniem.

 

Zobacz także