Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral Prezesem Roku wg Parkietu

Prezes Asseco został zwycięzcą konkursu „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii „Prezes Roku”. Redakcja Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet już po raz 26. przyznała nagrody najważniejszym postaciom, instytucjom i spółkom giełdowym w Polsce.

Redaktorzy i dziennikarze Parkietu docenili fakt, że Asseco Poland umocniło się w 2019 r. na pozycji lidera polskiego rynku IT oraz rozwijało się organicznie i przez przejęcia. Na wyróżnienie wg kapituły zasługują również bardzo dobre wyniki finansowe spółki, kierowanej przez Adama Górala.

Adam Góral zarządza spółką od wielu, wielu lat. Jasna strategia, ekspansja globalna, inwestycje i przejęcia. Do tego dobre wyniki finansowe spółki, zawsze solidna dywidenda oraz bardzo dobre relacje inwestorskie – powiedział Andrzej Stec, Redaktor Naczelny Gazety Parkiet, uzasadniając przyznanie wyróżnienia.

W 2019 r. po raz pierwszy w historii przychody Grupy Asseco przekroczyły poziom 10 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 976 mln zł, czyli o 22,5% więcej niż w 2018 roku. Fundamentem działalności Asseco pozostaje sprzedaż własnych produktów i usług informatycznych, która w minionym roku wyniosła ponad 8,6 mld zł.

Więcej informacji o wynikach finansowych Asseco na: pl.asseco.com

Zobacz także