Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Przedstawiciele nigeryjskiej uczelni wojskowej odwiedzili Asseco

Stacja Kierowania i Kontroli Asseco AGCS, środowisko symulacyjne lotów bezzałogowych AUSE czy system analiz obrazowych to tylko niektóre rozwiązania, z jakimi zapoznali się uczestnicy zorganizowanej przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnej wizyty przedstawicieli National Defence College z Nigerii. Spotkanie odbyło się 24 maja w warszawskiej siedzibie Asseco.

 

Wzięło w nim udział 22 reprezentantów głównej uczelni wojskowej w Nigerii oraz przedstawiciel polskiego ministerstwa. Goście z Nigerii wysłuchali prezentacji na temat rozwiązań Asseco w obszarze bezzałogowych systemów latających oraz obejrzeli pokaz działania symulatora w tzw. układzie hardware-in-the-loop (z wykorzystaniem autopilota). Zespół Asseco zaprezentował także autorską Naziemną Stację Kontroli (Asseco GCS) dedykowaną do sterowania i kontroli operacji wykonywanych przez platformy bezzałogowe różnych klas i od różnych producentów oraz oprogramowanie wykorzystywane w analizie systemów obrazowych.

 

Nasze rozwiązania wzbudziły duże zainteresowanie uczestników spotkania – powiedziała Agnieszka Gogolewska, Ekspert ds. Sprzedaży, Asseco Poland. Otrzymaliśmy wiele pytań o dodatkowe funkcjonalności systemów, możliwości modyfikacji oprogramowania przez użytkownika, jak również o politykę licencjonowania oprogramowania AGCS. Naturalnie interesował ich również projekt dostarczenia systemów bezzałogowych do Lagos State w Nigerii, na który umowę Asseco podpisało z Ministerstwem Nauki w Lagos – dodała.

 

Zobacz także