Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Paralotniarz z Asseco wygrał Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego

Michał Radka, Kierownik Obszaru Projektowego w Asseco Poland zajął 1. miejsce w III Memoriale Grzegorza Krzyżanowskiego, który odbył się w dniach 2-4 czerwca w Piastowie. Jest to kolejny sukces Michała po jego debiucie w zawodach w Pararudnikach, gdzie zajął 2. miejsce w Polskiej Lidze Motoparalotniowej.

 

Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego rozpoczął się od konkurencji nawigacyjnej, czyli „kocich skoków” po rozrzuconych po mapie punktach. Celem było zebranie ich w jak największej liczbie w locie trwającym nie dłużej niż 120 minut. Następnie uczestnicy wystartowali w ekonomii, podczas której latali w termice przy podstawach chmur. Kolejna była konkurencja techniczna, polegająca na widowiskowym slalomowym wyścigu nad samą ziemią pomiędzy rozstawionymi pylonami. Drugiego dnia zawodnicy zmierzyli się w celności lądowania. Michał Radka zdobył w sumie 3125 pkt, co dało mu 1. miejsce w Polskiej Lidze Motoparalotniowej.

 

To był mój drugi start w zawodach, pierwszy raz był w Częstochowie. Uważam, że ostatnie tygodnie nauczyły mnie więcej niż ostatnie 4 lata – powiedział Michał Radka. Latam od dosyć dawna i praktycznie już się nie rozwijałem. Cały czas latałem tak samo bez bodźca do rozwoju. Dopiero starty w zawodach otworzyły mi oczy. Przekonałem się bowiem, że można latać o wiele lepiej i o dziwo jednocześnie bezpieczniej – dodał.

 

W lipcu Michał wystartuje także w Mistrzostwach Polski. Ponadto od przyszłego roku planuje przejście do międzynarodowej kategorii z licencjami FAI.