Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nowoczesne trendy w sektorze ochrony zdrowia

Rozwój telemedycyny to trend, który zyskuje popularność w Polsce i wpisuje się w strategię cyfryzacji jednostek służby zdrowia. Wśród korzyści jakie daje wdrożenie wideokonsultacji należy wymienić m.in. sprawniejszą opiekę nad pacjentami, a z drugiej strony optymalizację kosztów i modernizację bieżącej działalności szpitali. Więcej na temat „telemedycyny – segmentu z potencjałem” w artykule Gazety Giełdy i Inwestorów – Parkiet.

System AMMS jest kompleksowym rozwiązaniem dla szpitali. Tworząc go bazowaliśmy na znajomości potrzeb personelu medycznego oraz pacjentów, ale także najważniejszych trendów IT. Jednym z nich jest niewątpliwie telemedycyna. Dlatego cieszę się że razem z Microsoft umożliwiliśmy użytkownikom naszego systemu video-konsultację za pomocą nowoczesnego komunikatora – Skype for Business – powiedział Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland, odpowiedzialny za sektor ochrony zdrowia.

Link do artykułu

Zobacz także