Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

IX Forum Otago – Konferencja Asseco dla Samorządu w Gdańsku

Obszar Administracji Terenowej Asseco Data Systems od prawie 10 lat organizuje coroczną konferencję dla użytkowników swoich systemów informatycznych. Tegoroczna, IX edycja Forum Otago odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Gdańska 12-13 czerwca w Teatrze Szekspirowskim.

Dwudniowe spotkanie uroczyście otworzyli Prezes Asseco Data Systems Andrzej Dopierała i Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Uczestnikami Forum było ponad 100 przedstawicieli jednostek samorządowych z całej Polski: urzędów miejskich, marszałkowskich, jednostek budżetowych.

Przez prawie dziesięć lat – odkąd organizujemy tę konferencję – co roku udaje nam się gromadzić na niej przedstawicieli naszych klientów, abyśmy mogli wspólnie dzielić się doświadczeniami i dyskutować o najważniejszych dla nas wszystkich zagadnieniach. Cieszymy się ogromnie, że z biegiem czasu dołączają do niej reprezentanci kolejnych gmin w tym roku nasz nowy klient ze Stalowej Woli. – powiedział Jarosław Jastrzębski, Wiceprezes ADS odpowiedzialny za Obszar Administracji Terenowej.

Tematem przewodnim konferencji była „InterAktywna komunikacja z mieszkańcem”.

Poziom tegorocznych wystąpień był naprawdę wysoki i różnorodny. Mieliśmy i wizjonerskie prezentacje, jak ta traktująca o miastach szczęśliwych wygłoszona przez wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza, i mocno zakorzenione w realiach dnia codziennego. Taka była na przykład prezentacja Mariusza Szczubiała z Centrum Kompetencyjnego Administracji Publicznej, który wskazywał konkretne kompetencje, które powinni mieć urzędnicy, żeby skutecznie wdrażać projekty IT w administracji – podsumował Jakub Buczyło, Dyrektor Pionu Obsługi Klienta.

Ważnym tematem, któremu poświęcono osobną część konferencji było unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO. Dyskutowano o kształcie tej regulacji w kontekście pracy jednostek administracji terytorialnej – między innymi o tym, ile o swoich mieszkańcach mogą wiedzieć jednostki samorządu terytorialnego, zastanawiano się też, czy regulacja ta będzie barierą dla interaktywnej komunikacji z mieszkańcem.

Uzupełnieniem pierwszego dnia konferencji były warsztaty dla uczestników prowadzone przez trenerów z IPMA (International Project Management Association) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej krajowe stowarzyszenia z dziedziny zarządzania projektami, a także przez ekspertów Asseco Data Systems, którzy prezentowali metodykę pracy w naszej firmie; m.in. w zakresie tworzenia kart produktów, priorytetyzacji zadań oraz wykorzystywaniu zwinnych metodyk w celu poprawy efektywności rozwoju produktów i pracy zespołów.

Zobacz także