Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Efekty współpracy Asseco ze środowiskiem naukowym docenione przez magazyn Brief

Projekt „System budowy Planów Zarządzania Kryzysowego”, w którym bierze udział Asseco, został wyróżniony w zestawieniu „15 najbardziej kreatywnych w nauce”. Lista została przygotowana przez redakcję magazynu Brief, która przyjrzała się, jak wygląda kooperacja na linii biznes – nauka w Polsce i wybrała 15 projektów, w których ta współpraca jest na najwyższym poziomie. Zestawienie pokazuje, że jej efekty przynoszą wiele korzyści nie tylko przedstawicielom tych środowisk, ale całej gospodarce. Projekt, w który jest zaangażowane Asseco, zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest przykładem efektywnej współpracy nie tylko pomiędzy biznesem i nauką, ale również sektorem administracji publicznej.

 

System PZK (Planowanie Zarządzania Kryzysowego) to narzędzie pozwalające gminom, powiatom, województwom na proste i szybkie, półautomatyczne tworzenie i aktualizację Planów Zarządzania Kryzysowego. Plany te tworzone są na podstawie gromadzonych i utrzymywanych w systemie PZK baz informacji z zakresu zarządzania kryzysowego, w szczególności informacji o Zagrożeniach, Siłach i Środkach, Procedurach postępowania oraz Charakterystyce obszarów objętych planem.

 

PZK_rgb

Zobacz także