Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Branża IT powinna być lokomotywą nowoczesnej gospodarki

O możliwości stworzenia polskiej doliny cyfrowej, rozwoju innowacyjności, zmianach w prawie zamówień publicznych oraz gospodarce w wymiarze globalnym rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez dziennik Rzeczpospolita. Asseco reprezentował Sławomir Szmytkowski, Wiceprezes Zarządu spółki.

Ekspert Asseco pozytywnie odniósł się do zmian planowanych przez Urząd Zamówień Publicznych, podkreślając, że nowe prawo może zachęcić firmy do działania w sektorze publicznym. Dodatkowo odniósł się do kwestii wpierania przez państwo polskiego eksportu.

Żeby mieć co eksportować, potrzebne są produkty. Ich powstawaniu zdecydowanie nie sprzyja myślenie, że informatykę najlepiej realizować przez państwo. Ani efektywności, ani kultury organizacji takie podejście też nam nie zbuduje. Mam wrażenie, że obecnie funkcjonuje przekonanie, że informatyka państwowa i modele body leasingowe to remedium na wszystko. To błędne myślenie. Wartości dodanej na globalnym rynku w ten sposób nie stworzymy – podsumował Sławomir Szmytkowski.

W debacie wzięli również udział: Jan Grabiec, przewodniczący sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii; Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych; Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska; Michał Jaworski, członek zarządu Microsoftu.

Relacja z debaty dostępna na: cyfrowa.rp.pl

Video relacja:  www.youtube.com

Zobacz także