Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zakwalifikowało się na FinovateEurope 2016

Asseco zostało wybrane do zaprezentowania swojego nowego systemu Asseco Customer Banking Platform (Asseco CBP) podczas konferencji Finovate, która odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2016 r. w Londynie. W trakcie spotkania blisko 70 firm przedstawi swoje innowacyjne pomysły ok. tysiącu przedstawicieli sektora finansowego i IT.

 

Finovate to świat nowych technologii dedykowanych dla sektora finansowego. W spotkaniu biorą udział osoby odpowiedzialne za rozwój IT w największych światowych korporacjach finansowych.

 

Aby wystąpić w trakcie Finovate trzeba przejść złożony proces eliminacji. Chodzi o to, aby szanse na zaprezentowanie dostały firmy z nowatorskimi i atrakcyjnymi dla sektora finansowego rozwiązaniami – powiedział Sławomir Ziajka, Z-ca Dyrektora Pionu Banków Komercyjnych. Jest to dla nas duża szansa na przedstawienie naszego najnowszego rozwiązania firmom z całego świata – dodał.

 

Asseco CBP to unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej, które umożliwia klientom dostęp do produktów i usług biznesowych. Jest ono oparte na innowacyjnej koncepcji ekosystemu miniaplikacji. Klient banku, poprzez przeglądarkę internetową, może zalogować się do swojej platformy bankowej i korzystać z szeregu mini aplikacji. Wśród nich dostępne są, m.in. płatności, lokaty, karty i kredyty. Z rozwiązania korzysta już Deutsche Bank Polska oraz Bank Ochrony Środowiska.

Zobacz także