Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco z nagrodą Smart City Poland Award

Zrealizowany przez przez Asseco Data Systems projekt „Platforma Integracyjna Metropolis Open API” został wyróżniony w I edycji konkursu Smart City Poland Award. Jego finał odbył się 11 czerwca 2019 r. w Łodzi podczas gali kończącej targi Smart City Expo Poland. Nagrodę odebrał Paweł Sokołowski, Dyrektor ds Rozwoju w Obszarze Smart City. 

Nagrody Smart City Poland Award mają na celu wyszukiwanie najciekawszych projektów z zakresu inteligentnych technologii wdrożonych w polskich miastach. Zgodnie z założeniami konkursu mają to być rozwiązania, które cechują się ponadprzeciętną kreatywnością w podejściu do łączenie nowoczesnych technologii z potrzebami miast i ich mieszkańców. Jury wyróżniło firmy w trzech kategoriach: ochrona środowiska, transport i e-usługi.

Wyróżniony w kategorii „transport” projekt Asseco pt „Platforma Integracyjna Metropolis Open API” został zrealizowany w ramach rozbudowy systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych.

System ŚKUP obsługuje transport w 62 śląskich miastach i gminach. Przetwarza 30 mln transakcji rocznie. Wdrożona przez nas Platforma Integracyjna zapewnia spójny i kontrolowany dwustronny transfer danych pomiędzy ŚKUP, a urządzeniami wykorzystywanymi do realizowania transportu: komputerami pokładowymi, kasownikami, kontrolerkami biletów, automatami doładowującymi karty, parkomatami, a także zewnętrznymi aplikacjami. Elementem wdrożenia była również integracja obszaru zarządzania rozkładami jazdy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Platformy z oprogramowaniem Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w zakresie przekazywania danych dot. rozkładów jazdy, kalendarzy i tras pojazdów. – powiedział Paweł Sokołowski, Dyrektor w Obszarze Smart City, Asseco Data Systems.

Zobacz także