Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w rozmowach o przyszłości sektora finansowego

Asseco było partnerem strategicznym 6. edycji konferencji FinTech & InsurTech Digital Congress, która odbyła się w dniach 9-10 maja w Warszawie. Podczas dwóch dni wydarzenia uczestnicy mieli okazję m.in. do wymiany doświadczeń o trendach w bankowości, rozmawiali o tym, co w praktyce oznacza open banking oraz o wykorzystaniu technologii blockchain. Nie zabrakło również dyskusji na temat współpracy ze środowiskiem startupów, o której mówił Tomasz Buczak, Dyrektor Działu Asseco Innovation Hub w Asseco Poland.

Ekspert Asseco wziął udział w debacie „The Future of finance at fintech time. Zwrócił uwagę m.in. na to, w jaki sposób Asseco rozwija innowacyjne produkty dla bankowości poprzez współpracę ze startupami.

W Asseco dbamy o stały rozwój innowacyjnych produktów. Poszukujemy ich na różne sposoby. Jednym z nich jest m.in. współpraca z młodymi, przedsiębiorczymi osobami, często studentami uczelni technicznych z całej Polski. To właśnie dlatego powstał dział Asseco Innovation Hub – AIH. Jego celem jest wyszukiwanie nowatorskich rozwiązań dla branży finansowej – powiedział Tomasz Buczak.

Uczestnikami dyskusji byli także Marzena Bielecka, Managing Partner, Experior Venture Fund oraz Anna Jakubowski, MIT Enterprise Forum Poland.

 

Link do relacji z wydarzenia: fintechdigitalcongress.pl

Strona Asseco Innovation Hub: innovationhub.asseco.com

Zobacz także