Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm wg Rzeczpospolitej

Grupa Asseco znalazła się w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej – Lista 2000, w którym  awansowała na 41. miejsce w zestawieniu największych polskich przedsiębiorstw i eksporterów. Została także wyróżniona 6. lokatą wśród najbardziej innowacyjnych firm.

Lista 2000 to ranking największych polskich firm przygotowywany rokrocznie przez redakcję Rzeczpospolitej. Za szczególnie istotne uznano wyróżnienie firm inwestujących najwięcej w działalność badawczo-rozwojową. Ponadto powołana przez redakcję kapituła zwróciła uwagę na firmy, które odniosły szczególne osiągnięcia, np. znacznie zwiększyły tempo rozwoju eksportu.

Wysoka pozycja Asseco na Liście 2000 jest odzwierciedleniem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju spółki. Grupa koncentruje się na tworzeniu innowacyjnego oprogramowania dla różnych sektorów gospodarki, stale inwestuje w badania i rozwój. Odważnie wchodzi na nowe rynki w Afryce i w Azji.