Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco promuje polski kapitał

Asseco było partnerem I Kongresu Polskiego Kapitału, który odbył się 5 grudnia w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy oraz fundusze inwestycyjne. Konferencja promuje kwestie podniesienia poziomu inwestycji w Polsce, wprowadzania polskich firm na wyższy stopień rozwoju i tym samym budowy rodzimego kapitału. Konferencję zorganizował magazyn Forbes.

 

Jednym z panelistów był Adam Góral, który wspólnie z Michałem Sołowowem, głównym udziałowcem spółki SYNTHOS, Jerzym Starakiem głównym udziałowcem w Polpharmie i Piotrem Krupą, Prezesem Zarządu w Kruk rozmawiał na temat wad i zalet polskiego rynku kapitałowego oraz finansowego. Uczestnicy debaty analizowali, co jest bardziej korzystne dla polskiego przedsiębiorcy: samodzielny rozwój czy z pomocą inwestorów.

 

Ponadto, podczas pozostałych paneli poruszane były tematy, m.in. perspektywy wzrostu wartości polskich firm na tle perspektyw wzrostu polskiej gospodarki oraz optymalnego finansowania dla przedsiębiorców.

 

Zobacz także