Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Poland wśród największych płatników CIT w sektorze ICT

Ministerstwo Finansów opublikowało aktualną listę największych płatników podatku CIT w Polsce.  W zestawieniu znalazło się również Asseco Poland z kwotą na poziomie 24,1 mln zł. Wszystkie spółki Asseco w Polsce w ubiegłym roku z tytułu podatku CIT wpłaciły do budżetu państwa 43 mln zł.

Ministerstwo Finansów regularnie, od kilku lat, aktualizuje listę największych płatników podatku CIT w Polsce. Do największych płatników obecnie należą banki i firmy energetyczne. Na pierwszym miejscu całego zestawienia znalazło się PKO Bank Polski z kwotą 1,37 mld zł. Na podium zestawienia branży ICT znalazły się: Grupa Cyfrowy Polsat , P4 i Allegro.

Płacenie podatków w Polsce uważamy za swój obowiązek i wyraz patriotyzmu gospodarczego, którego jesteśmy orędownikiem od wielu lat – mówi Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland. Asseco płaci podatki w miejscach uzyskiwania przychodów i zawsze chcemy być dobrym przykładem firmy, która wspiera rozwój krajów, w których działa. Cieszymy się, że coraz więcej przedsiębiorców działa podobnie. To są podstawy mądrości gospodarczej, którą należy umacniać i rozwijać, aby tworzyć silną gospodarkę.– dodaje.

Łączna kwota z tytułu podatku CIT, która trafiła do budżetu państwa do 1 sierpnia bieżącego roku wyniosła 30 mld zł.

Źródło: https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/309069935-Podatki-Facebook-i-Google-nadal-placa-niewiele.html

Lista największych płatników dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów.

Zobacz także