Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco o technologiach przyszłości

Asseco było obecne na III Banking Profitability Forum, które odbyło się 20 kwietnia w Warszawie. Podczas zorganizowanego przez Puls Biznesu i portal Bankier.pl wydarzenia omawiano, jaki będzie bank przyszłości, w jakim kształcie sektor finansowy przetrwa nadciągające zmiany i czy nastąpią one ewolucyjnie czy rewolucyjnie. Jednym z prelegentów był Tomasz Leś, Senior Product Manager, Asseco Poland.
Ekspert Asseco uczestniczył w dyskusji na temat technologii przyszłości i cyberbezpieczeństwa, podczas której poruszono kwestię, m.in. rozwoju zabezpieczeń biometrycznych, sztucznej inteligencji w finansach, jak również roli banku, który może pełnić funkcję nie tylko instytucji finansowej, ale również brokera cyfrowych usług, takich jak e-administracja czy e-commerce.
Bezpieczeństwo to nieodmiennie jeden z najważniejszych tematów w sektorze finansowym – powiedział Tomasz Leś. Najnowsze trendy, które mają wpływ na jego podniesienie, związane są z technologiami biometrycznymi. Obecnie umożliwiają one już rozpoznanie oczu lub całej ludzkiej twarzy przy logowaniu się na konto lub autoryzowaniu wykonywanych operacji. Taka metoda potwierdzania tożsamości, może w niedalekiej przyszłości zastąpić zarówno klasyczne hasła, jak i logowanie się do aplikacji bankowej za pomocą czytnika linii papilarnych wbudowanego w urządzenie mobilne – dodał.

Zobacz także