Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na World Commerce Summit

Asseco wzięło udział w World Commerce Summit: Gateway to the Emirates, który odbył się w dniach 14-15 kwietnia w Warszawie. Jest to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, które gromadzi przedstawicieli biznesu z Emiratów Arabskich i Afryki. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Mateusz Morawiecki, Minister Rozwoju oraz Khalifa Ahmed Al Ali, Dyrektor Food Security Center z Abu Dhabi. W dyskusji na temat doświadczenia polskich firm na rynku afrykańskim wziął udział Cezary Miksa, Corporate Manager w Asseco Poland. Organizatorem spotkania było IESE Business School.

 

Konferencja jest skierowana do przedsiębiorców, m.in. z sektora IT, przemysłowego i rolnictwa. Uczestnicy mają możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z inwestorami i potencjalnymi partnerami oraz uzyskania informacji na temat możliwości finansowania projektów biznesowych.

 

Podczas licznych dyskusji prelegenci wymieniali się swoimi doświadczeniami i wskazywali, np. jak należy przygotować się do wejścia na nowy rynek.

 

Warto poznać historię i kulturę oraz zdobyć rzetelne informacje na temat stanu gospodarki kraju, w którym chcemy rozpocząć naszą działalność – powiedział Cezary Miksa. Istotne jest także nawiązanie relacji z ambasadą danego państwa w Polsce, jak i polską placówką w interesującej nas lokalizacji – dodał.

 

Rozmówcy podkreślili także, że dobrym sposobem na poznanie wybranego kraju jest udział w targach lub misjach ekonomicznych organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dzięki zaangażowaniu rządów obu państw można bowiem liczyć na większe bezpieczeństwo oraz wsparcie dla firm uczestniczących w misjach. Podstawowym warunkiem sukcesu jest jednak przede wszystkim nawiązanie relacji.

 

Szczególnie na rynku afrykańskim musimy być przygotowani na to, że tam obowiązuje inny sposób robienia biznesu niż w Europie – powiedział Cezary Miksa. W Afryce istotne są relacje międzyludzkie, zaufanie i przyjaźń. Afrykanie rzadko robią interesy z nieznajomymi, aby coś od nas kupić muszą najpierw nas bliżej poznać – dodał.