Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Polsko-Amerykańskim Forum Nowych Technologii

17 czerwca 2019 roku w Menlo Park w Kalifornii odbyło się Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii „Polish – US Investment and Innovation Summit”. Asseco reprezentował na nim Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland. W spotkaniu brali udział przedstawiciele polskich oraz amerykańskich firm. Była to okazja do nawiązania przez nich relacji biznesowych. Organizatorem wydarzenia była Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a jego gościem honorowym Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Artur Wiza, w prezentacji “Doing business in the US in the technology sector – presentation of the biggest Polish IT company” mówił m.in. o historii Asseco oraz o tym, w jaki sposób spółki z Grupy prowadzą działania biznesowe w sektorze IT na amerykańskim rynku.

Polska należy do grona bardzo interesujących krajów w sektorze nowych technologii, co wielokrotnie podkreślano na Forum. Dzieje się tak głównie, dzięki osiągnięciom polskich programistów i renomie polskich firm informatycznych. Jako Asseco tworzymy innowacyjne produkty i usługi dla różnych sektorów gospodarki w ponad 50 krajach na Świecie. W Stanach Zjednoczonych działają nasze spółki, które wygenerowały tylko w 2018 roku 400 mln USD przychodu i dostarczają rozwiązania przede wszystkim dla branży ubezpieczeniowej i finansowej. Na spotkaniu dyskutowaliśmy m.in. o tym, w jaki sposób polskie i amerykańskie firmy mogą współpracować, aby rozwijać swój biznes na szerszą skalę – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Wśród prezentacji i dyskusji na Polsko-Amerykańskim Forum Nowych Technologii pojawiły się także tematy dotyczące warunków wprowadzania globalnych innowacji, wspierania rozwoju start-upów i dotarciu na rynki globalne oraz wykorzystaniu potencjału polskich inżynierów przez firmy amerykańskie

Zobacz także