Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na największym w Polsce spotkaniu użytkowników DB2

Asseco wzięło udział w konferencji Poland DB2 User Group, której 10. edycja  odbyła się w dniach 30-31 marca w Warszawie. Wiosenna odsłona wydarzenia to największe w Polsce spotkanie użytkowników oprogramowania bazy danych DB2, jak również oprogramowania wspomagającego jej zarządzanie dla platformy mainframe i dla platform otwartych (LUW). Organizatorem była Polska Grupa Użytkowników DB2.

 

W dwudniowych panelach wzięło udział ponad 80 uczestników z kilku wiodących firm informatycznych, w tym przedstawiciele Asseco Poland, instytucji finansowych oraz administracji publicznej w Polsce.

 

Jedną z prezentacji poprowadził Tomasz Kraszucki, Ekspert ds. Technologii w Asseco Poland. Na ścieżce dla DB2 LUW przedstawił zagadnienia związane z federacją baz danych DB2 oraz konfiguracją serwerów dla różnych platform. Dodatkowo, szczegółowo opisał metodę konfiguracji motoru DB2 z systemu LUW do DB2 w systemie z/OS na bazie prac prowadzonych w projekcie KSI ZUS.

 

Spotkanie było wspaniałą okazją do rozmowy z ekspertami, inżynierami  i menedżerami z kilkunastu firm i instytucji, wykorzystujących nowe technologie w zakresie baz danych DB2 – powiedział Tomasz Kraszucki. Szczególnie cenna była obecność przedstawicieli IBM Silicon Valley Lab: Michaela Dewerta oraz Li Fei Zhenga, którzy zaprezentowali sposoby zarządzania pamięcią systemową przez motor DB2 oraz Online Schema (rozwiązanie pozwalające na uniknięcie utraty danych i zwiększające dostępność zasobów DB2 online) – dodał.

 

Prezentacja naszego eksperta do pobrania:

prezentacja