Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Adam Góral wziął udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy, podczas którego uczestniczył w dwóch panelach. W trakcie debaty Polskie Globalne Czempiony, którą zainaugurowała premier Beata Szydło, rozmawiał na temat rozwoju polskich firm i rozwiązań, które mogą go przyśpieszyć.

 

Prezes Asseco powiedział, że firma eksportuje dziś produkty na cały świat i polski produkt może się przebić. Zaznaczył jednocześnie, że kluczem do sukcesu Asseco byli ludzie, szczególnie w przypadku akwizycji, które zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko.

 

W panelu wzięli także udział Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen; Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego i Maciej Witucki Prezes Work Service.
Z kolei podczas spotkania Strategia Karpacka Adam Góral wspólnie z m.in. Jerzym Kwiecińskim Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju omawiał koncepcję rozwoju makroregionu Europy Środkowo-Wschodniej.

 

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy to ponad 3 tysiące uczestników z ponad 50 krajów, którzy wymieniają swoje poglądy, dotyczące oceny aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”.