Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Europejskim Forum Gospodarczym

Procesy paperless i rynek usług zaufania był jednym z tematów XII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2019. W debacie na ten temat wziął Artur Miękina z Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems.

Łódzkie Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki i władzami samorządowymi będąc jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce centralnej.

W jednej z sesji panelowej zorganizowano debatę pt „Paperless – trzymaj papier w ryzach! Nowoczesna firma to firma zdigitalizowana.” Asseco reprezentował Artur Miękina, Dyrektor Sprzedaży Projektowej w Asseco Data Systems SA. W dyskusji wzięli też udział przedstawiciele firm Polkomtel, Samsung, Netia i Billenium. Wśród poruszanych wątków znalazły się zagadnienia związane z elektronicznym obiegiem dokumentów, elektronicznym podpisem oraz innymi usługami zaufania.

„Najważniejsze jest zdefiniowanie strategii cyfrowej. W wielu przypadkach wymaga to głębokich zmian organizacyjnych, które okazują się poważnym wyzwaniem dla niejednej organizacji. Trzeba wybrać stosowne narzędzia, które pozwolą na realną transformację. Procesy paperless są wtedy nowym elementem dotychczasowych rozwiązań biznesowych. Kluczową kwestią jest wybór odpowiednich usług zaufania, które w obecnym modelu usługowym mogą być realizowane zdalnie (jak mobilny podpis kwalifikowany SimplySign), a ich wykorzystanie i integracja zależy od procesów biznesowych, które chcemy cyfryzować” – powiedział Artur Miękina, Dyrektor Sprzedaży Projektowej w Asseco Data Systems.

Zobacz także