Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem raportu ITwiz Best100

Asseco zajęło pierwsze miejsce w trzech kluczowych kategoriach raportu ITwiz Best100. Zostało największą firmą IT z kapitałem polskim sprzedającą własne produkty i usługi w roku 2021, największym eksporterem produktów i usług IT, a także największym dostawcą usług cloud computing.

W 2021 roku Asseco osiągnęło 14,5 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Było to możliwe za sprawą konsekwentnie realizowanej strategii dywersyfikacji biznesu, a także intensywnej cyfryzacji w gospodarce. W tym czasie spółki z Grupy realizowały złożone projekty informatyczne praktycznie we wszystkich obszarach gospodarki w tym w sektorze bankowym, energetyce, telekomunikacji, handlu a także w administracji publicznej i samorządowej oraz w ochronie zdrowia. W 2021 roku Asseco powołało spółkę Asseco Cloud, która wspiera klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Uzyskanie tytułu największego eksportera możliwe było dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju międzynarodowego. Grupa Asseco jest obecna w 60 krajach na całym świecie, na 6 kontynentach. W skład Grupy wchodzi 327 spółek, w tym 297 zagranicznych. Od 2004 r. Asseco dokonało 120 przejęć spółek w różnych częściach świata, a w pierwszym kwartale tego roku do Grupy dołączyły 3 kolejne podmioty.

Gdy kilkanaście lat temu wchodziliśmy na giełdę, naszym celem było zbudowanie silnej pozycji na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Słowacja, Czechy, Bałkany, Niemcy – i tego dokonaliśmy. Do tego dochodzi Izrael i duże znaczenie Formula Systems nie tylko na tamtym rynku. Cały czas myślę też o wymiarze sektorowym i produktowym. Pozostajemy w modelu federacyjnym, ale szczególnie zależy mi na integracji zespołów odpowiedzialnych za konkretne dziedziny – mówi Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Całościowe wyniki raportu z podziałem na branże i sektory zostaną opublikowane przez ITwiz jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz także