Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco liderem cyfryzacji w Polsce wg raportu Computerworld TOP200

Asseco kolejny rok z rzędu jest największą informatyczną grupą kapitałową działającą w Polsce, będąc tym samym krajowym liderem cyfryzacji. Spółka wygrała w sumie w 5 kategoriach tegorocznej edycji raportu Computerworld Top200, co oznacza, że ponownie zwyciężyła w największej liczbie kategorii.

Asseco w 2020 r. osiągnęło rekordowe przychody ponad 12 mld zł, czyli o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Taki wynik po raz kolejny zapewnił jej pierwsze miejsce w kategorii „Największe informatyczne grupy kapitałowe działające w Polsce – Liderzy cyfryzacji w Polsce”. Firma niezmiennie jest też największym dostawcą rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej i służb mundurowych oraz dużych firm i korporacji. Utrzymała również pozycję największego dostawcy usług serwisowych. Intensywny rozwój umożliwił jej także awans na 1. miejsce w kategorii największych dostawców oprogramowania na zamówienie, na 2. w kategorii największych dostawców usług integracyjnych oraz na 3. wśród największych dostawców usług IT oraz rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego. Asseco jest też w czołówce firm o największym zysku netto, nakładach na R&D, jak również tych świadczących usługi integracyjne oraz współpracujących z sektorem ochrony zdrowia.

Asseco w rankingu Computerworld TOP200:

Kategoria Pozycja
Największe informatyczne grupy kapitałowe działające w Polsce – Liderzy cyfryzacji w Polsce 1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora administracji publicznej i służb mundurowych 1
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora dużych firm i korporacji 1
Najwięksi dostawcy oprogramowania na zamówienie 1
Najwięksi dostawcy usług serwisowych 1
Firmy informatyczne o największym zysku netto 2
Firmy o największych nakładach na R&D 2
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora ochrony zdrowia 2
Najwięksi dostawcy usług integracyjnych 2
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora bankowego 3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego 3
Najwięksi dostawcy usług IT 3
Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego 4
Najwięksi dostawcy systemów Business Intelligence, Big Data i Data Discovery 4
Firmy IT o największym zatrudnieniu 5

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 28 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała blisko 100. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Computerworld TOP200 to prestiżowy raport na temat branży teleinformatycznej w Polsce. Jego celem jest całościowe przedstawienie kondycji sektora ICT oraz stojących przed nim perspektyw i wyzwań. Od blisko 30 lat stanowi główne źródło informacji na temat liderów rynku w poszczególnych segmentach.

Zobacz także