Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco jednym z największych polskich ambasadorów

Asseco zajęło 2. miejsce w rankingu „Polscy ambasadorzy” przygotowanym przez redakcję tygodnika „Wprost”. W tegorocznym zestawieniu spółka ze sprzedażą zagraniczną na poziomie 12,9 mld zł awansowała o jedną pozycję. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 30 tys. osób.

W 2021 r. koncentrowaliśmy się na sprzedaży własnego oprogramowania, świadczeniu usług z nim związanych, a także na zwiększaniu skali naszego biznesu poprzez akwizycje. W ubiegłym roku dołączyło do nas 18 nowych spółek działających na rynku izraelskim, europejskim i amerykańskim – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu, Asseco Poland.

Firma rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała blisko 120. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie. Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

Zobacz także