Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco i Oracle łączą siły w energetyce

Asseco Poland i Oracle Corporation zawarły porozumienie, w wyniku którego nowoczesne aplikacje Asseco dla sektora utilities będą sprzedawane w chmurze Oracle. Rozwiązania z rodziny Asseco Utility Management Solutions (AUMS) są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych. Dzięki zawartemu porozumieniu, będą one dostępne w formie usługi (SaaS) zarówno w Polsce, jak i za granicą.

We wspólnej ofercie Asseco oraz Oracle znajdą się zaawanasowane technologicznie aplikacje wykorzystywane do masowych i cyklicznych rozliczeń. Docelowo na platformie Oracle Cloud zostaną udostępnione systemy, takie jak AUMS Billing Lite, który jest przeznaczony dla przedsiębiorstw energetycznych posiadających do 100 000 punktów poboru energii oraz AUMS Billing Smart, dedykowany dla firm regularnie fakturujących spoza sektora utilities. Będzie można także skorzystać z w pełni skonfigurowanego rozwiązania dla mniejszych podmiotów gospodarczych, jakim jest AUMS Billing Basic. Posiada ono główne funkcjonalności klasycznego systemu billingowego.

Nawiązanie współpracy z Oracle to potwierdzenie naszych kompetencji, jako sprawdzonego dostawcy systemów skierowanych dla kluczowych przedsiębiorstw z sektora utilities. Dzięki niemu systemy bilingowe z rodziny AUMS staną się dostępne dla jeszcze większej liczby firm z Polski i ze świata. Warto dodać, że doświadczenie Asseco w tworzeniu oprogramowania dla branży energetycznej jest doceniane przez naszych klientów i partnerów, a systemy billingowe, które dostarczamy gwarantują niezawodność oraz ciągłość procesów rozliczeniowych. Posiadamy tytuł Platynowego Partnera Oracle, co także umacnia naszą pozycję, jako dostawcy oprogramowania w pełni dostoswanego do sprzedaży w modelu SaaS – powiedział Paweł Piwowar, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Dzięki wdrożeniu aplikacji billingowych Asseco w chmurze Oracle, klienci mają zapewniony nie tylko krótki czas wdrożenia, ale mogą także szybko wprowadzać nowe produkty na rynek. Przekłada się to również na możliwość elastycznego rozwoju nowych funkcjonalności, bez konieczności ponoszenia inwestycji w infrastrukturę i zasoby do jej utrzymania. Wszystkie systemy Asseco są też na bieżąco dostosowywane do obowiązujących regulacji prawnych. Natomiast architektura chmury Oracle gwarantuje bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych m.in. zgodnie z obowiązującymi przepisami unijnego rozporządzenia RODO.

Asseco i Oracle łączą siły, dzięki czemu klienci z sektora utilities zyskają w bardzo elastycznym modelu chmurowym dostęp do nowoczesnych technologii przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Partnerstwo z Oracle pozwoli nam także na sprzedaż produktów w atrakcyjnej formie, za dużo niższą cenę, niż w przypadku tradycyjnych wdrożeń on-premise – powiedziała Magdalena Kaczmarek, Dyrektor Działu Sprzedaży, Asseco Poland.

Z oferty systemów Asseco w chmurze Oracle, mogą skorzystać klienci ze wszystkich segmentów oraz różnych branż. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Asseco w Energetyce

Asseco jest liderem rozwiązań informatycznych dla sektora energetycznego w Polsce. Swoją działalność rozwija również na międzynarodowych rynkach m.in. w Serbii, Nigerii oraz Etiopii. Systemy Asseco z linii AUMS wspierają wszystkie procesy związane z zarządzaniem energią elektryczną, z których korzystają spółki obrotu, dystrybutorzy energii oraz firmy zajmujące się obsługą klienta. Spółka dostarcza rozwiązania, które pozwalają w wymierny sposób obniżyć koszty działalności, usprawnić funkcjonowanie oraz zwiększyć konkurencyjność firm z sektora energetycznego. Realizuje także projekty centralizacji i migracji dużych wolumenów danych. Posiada około 65% udziału w polskim rynku energetycznym. Ponadto, blisko 60% rachunków za energię jest generowanych w oparciu o autorskie systemy billingowe firmy. Posiada centra kompetencyjne w Polsce, Czechach oraz Niemczech.

Strona AUMS

Asseco.com

Zobacz także