Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco i MatrixIT partnerami pierwszej zagranicznej premiery filmu o Janie Karskim

W połowie czerwca w Centrum Menachema Begina w Jerozolimie odbyła się uroczysta premiera filmu „Karski i władcy ludzkości”. Była to pierwsza projekcja poza granicami Polski. Asseco i MatrixIT byli partnerami wydarzenia, w którym uczestniczyło ponad 300 gości, w tym Grzegorz Schetyna, Minister Spraw Zagranicznych RP oraz Ronald S. Lauder, Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów.

 

Asseco, które wsparło organizację uroczystej premiery, reprezentowali Przemysław Sęczkowski, Członek Zarządu oraz Artur Wiza, Dyrektor Zarządzający Obszaru Komunikacji Korporacyjnej.

 

Wkład Jana Karskiego w pomoc eksterminowanym Żydom jest nieoceniony. Symboliczne jest więc to, że pierwsza zagraniczna premiera filmu o tym bohaterze odbyła się właśnie w Jerozolimie – powiedział Artur Wiza. Symboliczny jest również okres, w którym ma miejsce to wydarzenie, czyli 25. rocznica wznowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Izraelem – dodał.

 

Dokument opowiada o najsłynniejszym kurierze Polski Podziemnej, który dostał się do warszawskiego getta i obozu przejściowego w Izbicy. Swoją relację o holocauście w okupowanej przez Niemców Polsce przekazał państwom alianckim. Niestety raport Karskiego nie przyniósł oczekiwanej reakcji ze strony Amerykanów i Anglików. Grzegorz Schetyna w swoim wystąpieniu podczas uroczystości podkreślił, że jest to film, który muszą obejrzeć przedstawiciele rządów w każdym kraju, ponieważ bierność władz może doprowadzić do tragedii.

 

 

 

 

Fot.: Michał Jasiulewicz/MSZ