Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco firmą godną zaufania wg Home&Market

Asseco znalazło się w zestawieniu Index H&M 500. Jest to lista firm godnych zaufania przygotowywana przez redakcję miesięcznika Home&Market. Spółka została wyróżniona za świadome tworzenie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które wspierają rozwój społeczny i środowisko.

Celem zestawienia jest wskazanie firm, które równoważą swoją działalność, dbając o środowisko i relacje społeczne. Strategię Asseco definiuje motto: Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Firma podchodzi odpowiedzialnie do biznesu i kieruje się lokalnym patriotyzmem, dlatego m.in. spółki Asseco płacą podatki w miejscach uzyskiwania przychodu oraz wspierają lokalne społeczności.

Jedną z takich inicjatyw była zorganizowana w 2021 r. wspólnie z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża akcja #AssecoDzieciom, czyli 300 laptopów na 30-te urodziny Asseco. Jej celem było wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy i dalszej nauce poprzez przekazanie im 300 laptopów z mobilnym internetem od sieci Plus. Skierowana była do najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się w Rzeszowie lub województwie podkarpackim.

Ponadto Asseco organizuje coroczną charytatywną akcję „Pomagamy”, w ramach której od 2013 r. przeznaczyło na rzecz potrzebujących w sumie ponad 1,7 mln zł, a w projekcie wzięło udział 2 tys. pracowników. Dzięki tym środkom udało się pomóc ok. 5,1 tys. dzieci i 130 rodzinom.

Asseco, które od wielu lat dostarcza rozwiązania IT, nie tylko ułatwiające życie klientom czy obywatelom korzystającym z cyfrowych usług, ale czyniące świat cyfrowy efektywniejszym oraz bardziej bezpiecznym, uruchomiło także inicjatywę #BiznesBezPapieru. Polega ona na prowadzeniu działań zmierzających do ograniczenia zużycia papieru poprzez promowanie i wsparcie projektów mających na celu rozwój usług cyfrowych.

Zobacz także