Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco filarem polskiego budżetu

Asseco znalazło się w gronie 10 firm niefinansowych, które zapłaciły najwięcej podatku w 2015 r. Spółka otrzymała od redakcji dziennika „Rzeczpospolita” wyróżnienie w kategorii „Filary Budżetu”, przyznawane dla firm szczególnie wspierających budżet państwa. Ponadto Asseco znalazło się na 37. miejscu „Listy 500”, obejmującej największe firmy w Polsce. Tym samym zajęło najwyższą pozycję spośród spółek z branży nowych technologii.  Grupa Asseco, zatrudniając blisko 21 tys. osób, jest także największym polskim pracodawcą z sektora IT.

 

W ostatniej dekadzie Asseco zapłaciło w Polsce około 0,5 mld podatku CIT i jestem dumny, że także w ten sposób możemy wspierać naszą gospodarkę – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland. Każda spółka z grupy Asseco płaci podatki w kraju, w którym prowadzi działalność i uzyskuje przychody – dodał.

Zobacz także