Sztuczna inteligencja ułatwi parkowanie

Asseco wzięło udział w spotkaniu Transportowego Obserwatorium Badawczego, którego tematem przewodnim była „Analiza kosztów i korzyści zastosowania AI w transporcie”. Jednym z prelegentów spotkania, które odbyło się 5 marca 2020 r. w Warszawie był Paweł Sokołowski, Dyrektor ds. rozwoju w Pionie SmartCity w Asseco Data Systems, który poruszył temat wykorzystania sztucznej inteligencji w transporcie miejskim.

Ekspert Asseco przedstawił możliwości sztucznej inteligencji, które mogą być wykorzystane, m.in. do zarządzania miejscami parkingowymi w aglomeracji miejskiej. Przedstawił także zaprojektowane przez Asseco rozwiązanie Matropolis. Platforma ta wspiera zarządzanie przestrzenią i usługami miejskimi.

Mobilność w mieście jest często jednym z podstawowych problemów, z którym muszą mierzyć się mieszkańcy oraz samorządowcy – powiedział Paweł Sokołowski, Dyrektor ds. rozwoju w Pionie SmartCity w Asseco Data Systems. Rosnąca liczba mieszkańców, a tym samym samochodów, przekłada się na wzmożony ruch oraz coraz trudniej dostępne miejsca parkingowe, których większej liczby miasta nie są już w stanie wygospodarować. Tutaj wsparciem mogą być nowe technologie, które automatyzują proces monitoringu oraz przekazywania informacji na temat wolnych zasobów – dodał.

System Asseco zapewnia, m.in. kompleksową obsługę strefy płatnego parkowania oraz dynamiczną informację o zapełnieniu miejsc parkingowych np. przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej.

Więcej o Metropolis na: assecods.pl

MatropolisPaweł SokołowskiSmartCity