Grupa Asseco na „E-world Energy & Water” w Niemczech

Grupa Asseco wzięła udział w targach „E-world Energy & Water”, które odbyły się w dniach 6-8 lutego w Essen. To międzynarodowe wydarzenie było doskonałą okazją do przedstawienia nowości w linii produktów energetycznych takich jak AUMS Digital, AUMS ELMO, czy nowa wersja SAMO, które wyznaczają trendy IT w branży energetycznej.

„E-world Energy & Water” to jedne z największych i najważniejszych targów dla sektora szeroko pojętej gospodarki energetycznej, które co roku przyciąga setki wystawców i ponad 25 tys. uczestników z całego świata. Jednym z wiodących tematów tegorocznego wydarzenia była koncepcja tzw. inteligentnych miast, która zakłada ścisłą współpracę władz miasta ze spółkami użyteczności publicznej i dostawcami rozwiązań ICT.

Koncepcja integracji energetyki, cyfrowych danych i smart urządzeń była zauważalna wśród rozwiązań prezentowanych na targach. Widać było dużą dynamikę jaką energetyka zaczyna przeżywać. Na rynku energii pojawiają się nowe usługi, a przewaga konkurencyjna będzie się wiązała z dostępem do danych cyfrowych i ich wykorzystaniem w procesie sprzedażowym. Stąd nie tylko sama usługa czy produkt, ale również oferowane repozytoria danych (klientów, pomiarów, usług) będą jednym z elementów tego biznesu. A „Smart” ponieważ wzrośnie udział usług oferowanych przez energetykę a zintegrowanych poprzez IoT i platformy informatyczne z licznikami, urządzeniami smart home, bateriami, czy pojazdami elektrycznymi. Wbrew pozorom są to zmiany, które będą mieć szeroki zakres oddziaływania. Już teraz klienci pracują z nami nad ich rozwojem – powiedział Jerzy Popowicz, Dyrektor Rozwoju Biznesu, Asseco Poland.

W trendy na rynku energii bardzo dobrze wpisują się zaprezentowane podczas targów najnowsze systemy Asseco oparte o platformę AUMS. Wspierają zwiększanie sprzedaży, a także usprawniają funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw energetycznych. Przykładami takich rozwiązań są: Moduł Sprzedaży Dodatkowej w AUMS Billing & CIS czy AUMS Digital, będący platformą sprzedaży wielu usług oraz produktów dla spółek energii. Dzięki zastosowaniu podejścia omnikanałowego zapewnia aktualną wiedzę o kliencie i jego działaniach w wielu kanałach sprzedażowych. Podnosi to jakość obsługi klienta, umożliwia zwiększenie zakresu usług, a także integruje urządzenia mobilne, komputer, doradcę w call center, czy tradycyjny punkt obsługi. Zainteresowaniem na targach cieszył się również AUMS MDM służący do gromadzenia danych pomiarowych z liczników energii.

W ramach nowej oferty, Asseco przedstawiło także AUMS ELMO – platformę dedykowaną elektromobilności. Jest to rozwiązanie wspierające pracę Operatorów Stacji Ładowania (CPO) i Dostawców Usług Ładowania (eMSP). Dzięki niemu mogą oni zarządzać punktami ładowania elektrycznych pojazdów, dostępem użytkowników oraz cennikami. System jest wyposażony w mobilną aplikację oferującą obsługę płatności i autentykację poprzez RFID czy SMS dla klientów końcowych.

Rozwiązanie do zarządzania stacjami ładowania elektrycznych pojazdów oparte o AUMS ELMO już dziś jest używane przez dużych operatorów na rynku europejskim. W połączeniu z dużym doświadczeniem naszych zespołów w realizacji systemów billingowych dla energetyki oraz e-płatności dla bankowości, daje to Asseco dużą przewagę w praktycznej realizacji projektów dla e-mobilności. – powiedział Jerzy Popowicz.

Powiązany materiał

 

AUMSAUMS DigitalbilingE-world Energy & WaterelektromobilnośćELMOenergetykaSAMOsmart citytrendy