Dane medyczne bezpieczne w chmurze. Asseco wdrożyło specjalny projekt w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach

Asseco Poland i Krajowy Operator Chmury Medycznej wdrożyli w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach EDM w chmurze. To nowa usługa usprawniająca procesy związane z raportowaniem zdarzeń medycznych i zapisywaniem dokumentacji medycznej. Zwiększa również bezpieczeństwo przechowywanych i udostępnianych danych oraz umożliwia elektroniczne rozliczanie programu Profilaktyka 40 PLUS.

EDM w chmurze to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na gromadzenie  i udostępnianie dokumentacji medycznej bez konieczności wykorzystywania infrastruktury szpitala. To kolejny wspólny projekt w sferze IT realizowany przez Assceco i Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

Sprawniej, szybciej i dogodniej dla pacjenta. Tak w wielkim skrócie ma działać EDM w chmurze. Świadczeń medycznych jest coraz więcej, wymagana dokumentacja też staje się coraz obszerniejsza. Musieliśmy zdecydowanie poprawić nasze funkcjonowanie w tym obszarze i wierzę, że dzięki temu rozwiązaniu zarówno medycy jak i nasi pacjenci dostrzegą pozytywne zmiany –  mówi Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dane medyczne należą do najbardziej wrażliwej kategorii danych, dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo. EDM w chmurze, oferowany przez Asseco, lidera cyfryzacji w Polsce zapewnia przechowywanie danych na terenie naszego kraju i ich monitorowanie w trybie 24/7/365.

W obecnych czasach dobrze zorganizowane i wspierające IT może znacząco wesprzeć jednostkę ochrony zdrowia w osiąganiu coraz to ambitniejszych celów związanych z dostarczaniem usług cyfrowych. Dlatego cieszymy się, że nasz wieloletni klient kolejny raz obdarzył nas zaufaniem i zdecydował się na wdrożenie naszej nowej usługi EDM w chmurze. Technologia cloud computing, na której opiera się rozwiązanie odpowiada na bieżące wyzwania związane z coraz szerszym zastosowaniem raportowania zdarzeń medycznych oraz indeksowaniem EDM. Zwiększa dostępność do dokumentacji pacjenta wytworzonej w ramach  szpitala, a także gwarantuje jej bezpieczeństwo. Wdrażając nowe rozwiązanie, zapewniliśmy naszemu klientowi również pełne wsparcie techniczne i merytoryczne oraz szkolenia dla personelu – mówi Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

chmuradane medyczneEDM w chmurzeGliwiceKrzysztof GroyeckiProfilaktyka 40 PLUSPrzemysław GliklichSzpitala Miejski nr 4 w Gliwicach