Asseco polskim ambasadorem wg magazynu „Wprost”

Asseco ponownie zajęło 2. miejsce w rankingu „Polscy ambasadorzy” przygotowanym przez redakcję magazynu „Wprost”. Asseco jest obecne w 60 krajach, a jego sprzedaż zagraniczna w 2023 r. wyniosła 14,9 mld zł, co stanowiło 88 proc. ogólnych przychodów.

Naszym priorytetem pozostaje dostarczanie najwyższej jakości własnego oprogramowania dla instytucji i firm z kluczowych sektorów gospodarki. W minionym roku intensywnie pracowaliśmy nad umocnieniem pozycji rynkowej w każdym z segmentów biznesowych, w których działamy. W 2023 roku przejęliśmy 7 spółek działających w Polsce i za granicą. Od momentu debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2004 roku do naszej Grupy dołączyło ponad 135 spółek. To sprawia, że dzisiaj Asseco to ponad 33 tys. osób zatrudnionych w 60 krajach na 6 kontynentach – podsumował Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Adam Góralpolscy ambasadorzyPolskarankingWprost