Czy algorytmy wyręczą nas w inwestowaniu?

Rynek robodoradztwa na świecie to kwoty rzędu 1,5 mld USD, które są w zarządzaniu, a z usług tych korzysta ok. 350 mln użytkowników. Dominującymi rynkami są Stany Zjednoczone i Europa Zachodnia. Polska próbuje gonić czołówkę. Pojawiają się nowe inicjatywy i podmioty, które starają się nadrabiać zaległości. Czy jest szansa na przyspieszenie tego rozwoju? Na czym konkretnie polega robodoradztwo i jaka grupa odbiorców może czerpać z niego najwięcej korzyści? M.in. na te pytania odpowiedział Marcin Zaniewicz konsultant biznesowy, Asseco Poland w programie „Prosto z parkietu” w Parkiet TV.

Robodoradztwo doskonale wpisuje się w oczekiwania osób, które nie posiadają czasu i wiedzy pozwalającej im na budowanie zdywersyfikowanych portfeli inwestycyjnych. Drugi aspekt jest taki, że usługa ta doskonale wpisuje się w oczekiwania i potrzeby osób, które przyzwyczajone są do korzystania z usług w formule cyfrowej. Przejście finansów do świata cyfrowego pozwala łatwiej zaakceptować usługi robodoradztwa – powiedział Marcin Zaniewicz.

Więcej informacji o usługach robodoradztwa na: https://promak-next.asseco.com/

doradztwo inwestycyjneGazeta Giełdy ParkietinwestowanieMarcin ZaniewiczParkietParkiet TVrobo advisoryrobodoradztworynek kapitałowy