Asseco wspiera cyfryzację samorządów

„30 lat na fali innowacji IT w samorządach” – pod takim hasłem odbyła się konferencja Asseco, które obchodziło jubileusz powstania systemu informatycznego OTAGO. Podczas wydarzenia spotkali się przedstawiciele największych aglomeracji oraz świata biznesu i nauki. Omawiali oni m.in. wpływ inteligentnych rozwiązań na usługi miejskie oraz wskazywali wyzwania, przed jakimi stoją samorządy w obliczu cyfrowej transformacji.

OTAGO to Zintegrowany System Informatyczny klasy ERP, który wspiera zarządzanie wszystkimi obszarami działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego, takimi jak budżet, podatki, opłaty, finanse, księgowość, sprawy obywatelskie, sfera społeczna czy obszar HR. Wspomaga pracę urzędów obsługujących zarówno małe, jak i duże ośrodki miejskie, gminy i urzędy marszałkowskie. Aktualnie korzysta z niego 50 miast i jednostek samorządowych m.in. Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Bydgoszcz czy Wrocław.

Asseco rozwija OTAGO, tak aby usprawniało ono pracę administracji i wychodziło naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz mieszkańców. System jest stale modernizowany zarówno w zakresie wykorzystywanych technologii, jak i funkcjonalności. Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach” była więc okazją do zaprezentowania nowego wydania tego rozwiązania.

To jest wyjątkowy czas, kiedy chcemy nie tylko Państwu, naszym Klientom podziękować za 30 lat zaufania i partnerstwa, ale także zaprezentować nasze najnowsze wydanie systemu Otago – Otago365. To rozwiązanie, które sprosta wyzwaniom, jakie stoją przed włodarzami polskich miast w dobie cyfryzacji – powiedział podczas otwarcia spotkania Danie Lala, Wiceprezes Asseco Data Systems.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Asseco, które odbyło się 28 i 29 września br. w Sopocie wzięło udział blisko 200 osób w tym przedstawicieli polskich miast. Uczestnicy mogli poznać optykę zarządów miast w temacie cyfryzacji ich samorządów oraz oczekiwań w zakresie optymalizacji procesów i zwiększania skuteczność ich działania.

30 lat na fali innowacji IT w samorządachAdam GóralAndrzej DopierałaDaniel LalaOtagosamorząd