Asseco promuje nowoczesne technologie wśród samorządowców

12-13 kwietnia w Szczecinie odbył się kongres  Lider Innowacji Smart City 2018. Wydarzenie zorganizował Technopark Pomerania z myślą przedstawicielach samorządów, przede wszystkim prezydentów, burmistrzów i wójtów, skarbników oraz sekretarzy i dyrektorów wydziałów odpowiedzialnych za inwestycje w innowacyjne technologie dla miast. Asseco Data Systems było głównym partenerem tego wydarzenia.

Eksperci związani z rozwojem inteligentnych miast zaprezentowali samorządowcom przykłady innowacyjnych miejskich innowacji, m.in. nowoczesne systemy transportowe, gospodarki odpadami czy zarządzania sieciami wodociągowymi.

W jednym z wystąpień Paweł Sokołowski, Dyrektor Pionu Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej w Asseco Data Systems, zaprezentował funkcjonalności naszej platformy Metropolis w kontekście normy ISO37120. To międzynarodowa norma z maja 2014 r. która wskazuje 17 obszarów funkcjonowania metropolii (m.in. bezpieczeństwo, zdrowie, rekreacja, edukacja), które powinny być sprawnie zarządzane, żeby zapewnić komfort życia jej mieszkańcom.

Specjalny blok był również poświęcony rozwiązaniom ułatwiającym komunikację władz miast z ich mieszkańcami. Eksperci z Pionu Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems: Andrzej Ruciński i Mariusz Janczak, prezentowali innowacyjne rozwiązania w komunikacji elektronicznej umożliwiające uwierzytelnianie e-dokumentów. Opowiadali także o tym, jak wdrożyć procesy paperless w mieście wykorzystując SimplySign – stworzony przez Asseco pierwszy mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny.

Asseco Data SystemssamorządySimplySignsmart citiesTechnopark