Asseco na międzynarodowych targach energetycznych

Asseco wzięło udział w targach „E-world energy & water”, które odbyły się w dniach 11-13 lutego 2020 r. w niemieckim Essen. Jest to jedno z największych wydarzeń na świecie, skupiających przedstawicieli branży energetycznej. Stanowi platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz promowania innowacyjnych rozwiązań. Asseco zaprezentowało rodzinę produktów Asseco Utility Management Solutions (AUMS) oraz Asseco SAMO.

Była to już 20. edycja targów, które odwiedziło ponad 25 tys. gości. Mogli oni zapoznać się ofertą 813 wystawców z ponad 25 krajów. Asseco Poland promowało kompleksowe rozwiązanie AUMS, czyli zestaw systemów informatycznych przeznaczonych dla sektora utility. Produkty te wspierają wszystkie obszary działalności sektora. Wśród nich wymienić można systemy klasy Billing & CIS, systemy zarządzania pomiarami z liczników (MDM) oraz rozwiązanie Demand Side Management / Demand Side Response.

Celem naszej obecności na „E-world energy & water” było umocnienie marki AUMS i pozycji Asseco w sektorze utility – powiedział Jan Rojszyk, Kierownik Projektu, Asseco Poland. Są to jedne z największych targów branżowych, stanowią więc świetną okazję do wspierania naszych działań sprzedażowych oraz nawiązywania kontaktów z partnerami biznesowymi – dodał.

Kolejnym rozwiązaniem prezentowanym przez Grupę Asseco była platforma SAMO.

W Essen pojawiliśmy się wspólnie z kolegami z Asseco Berit, którzy zaprezentowali możliwości systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, w tym infrastrukturą techniczną (Asset Management), pracą (Workforce Management) i informacjami geograficznymi (GIS) – powiedział Grzegorz Węgrzyn, Menedżer Produktu, Asseco Poland.

Asseco jest liderem wśród polskich producentów rozwiązań informatycznych dla polskiego sektora energetycznego. Ponad 60% rachunków za prąd w Polsce jest generowanych za pomocą systemów firmy. Ponadto posiada ona na terenie Europy (w Polsce, Hiszpanii, Czechach i Niemczech) 4 centra kompetencyjne skupione wokół sektora utility.

Więcej informacji o Asseco Utility Management Solutions: aums.asseco.com

Asseco BERITAsseco Utility Management SolutionsAUMSE-world Energy & WaterEssenGrzegorz WęgrzynJan RojszykSAMOutility