Asseco na konferencji Motor Finance Europe

Czołowi przedstawiciele firm motoryzacyjnych, a także dostawców finansowania i zarządzania flotą spotkali się 29 maja w Monachium na piątej już edycji konferencji Motor Finance Europe. Asseco Data Systems było jednym z wystawców podczas tego wydarzenia.

Branża leasingowa jest głównym odbiorcą produktów i usług wchodzącego w skład Asseco Data Systems Obszaru Oprogramowania dla Finansów. Jest on m.in. autorem systemu LEO, który został wdrożony w ok. 70 % firm wchodzących w skład Związku Polskiego Leasingu. Konferencja Motor Finance jest okazją do nie tylko do przedstawienia oferty Asseco dla branży leasingu, ale również dyskusji na temat aktualnych trendów, które wpływają również na to, w jaki finansuje się i zarządza flotą. Jednym z głównych tematów konferencji była konieczność dostosowywania oferty branży leasingu do zmieniających się dynamicznie wymagań konsumentów.

Rośnie znaczenie najmu i leasingu operacyjnego – ważniejsze niż posiadanie jest użytkowanie samochodu. Trend ten jest również zauważalny w Europie, ale również w Polsce coraz częściej samochody po okresie leasingu nie są wykupowane na własność. To będzie wpływać na systemy obsługujące ten rynek podobnie jak postępująca digitalizacja, która mam nadzieję upowszechni stosowanie podpisu cyfrowego w leasingu umożliwiając umowy na odległość. – powiedział Paweł Barchwic, wiceprezes Asseco Data Systems.

Asseco Data SystemsleasingLEOMotor FinancePaweł Barchwic