Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral z tytułem „Wizjonera”

Adam Góral został laureatem konkursu “Wizjonerzy 2018”, którego organizatorem była redakcja Dziennika Gazety Prawnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 maja br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W jego imieniu nagrodę odebrał Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu.

Tytuł „Wizjonera” został przyznany za inwestycję w izraelską spółkę Formula Systems w 2010 r. oraz realizację zysku w 2017 r., która pozwoliła pozyskać środki na kolejne zagraniczne przedsięwzięcia. Na przykład zapowiadane wkroczenie Asseco Poland na nowe rynki, takie jak Stany Zjednoczone.

Kiedy zapadła decyzja o inwestycji w Izraelu, wielu analityków uważało, że to jest zły ruch, generujący zbyt duże ryzyko. Na tym właśnie polega wizjonerstwo, że Adam Góral potrafił dostrzec możliwości, jakie niesie rynek izraelski, ale pośrednio także rynek Stanów Zjednoczonych i wykorzystać tę szansę – powiedział Artur Wiza.

„Wizjonerzy” to nagrody przyznawane dla kluczowych postaci polskiego biznesu. Kapituła docenia menedżerów, których odważne oraz długoterminowe inwestycje decydują o sukcesie firmy nie tylko na polskim, ale także zagranicznych rynkach.

Zobacz także