Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral wśród najskuteczniejszych prezesów

Prezes Asseco znalazł się wśród top managerów rankingu „Najskuteczniejszych prezesów 2016” w kategorii firm z WIG 20. Zestawienie pokazuje, że na warszawskim parkiecie najlepiej radzą sobie te firmy, którymi zarządzają ich założyciele oraz właściciele. Lista została opracowana przez redakcję „Harvard Business Review Polska” oraz  Dom Maklerski TMS Brokers przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Przygotowano je w oparciu o 4 główne kryteria: stopę zwrotu dla akcjonariuszy, wartość kapitalizacji, transparentność spółki oraz wskaźniki finansowe.

 

Na rynku niewielu jest liderów, którzy potrafią zaspokoić krótkoterminowe oczekiwania otoczenia i równocześnie zadbać o solidne wyniki długookresowe. Adam Góral jest współzałożycielem firmy Asseco Poland i pełni rolę jej Prezesa od ponad 25 lat. W tym czasie spółka przekształciła się w Grupę Asseco, która  jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 22 tys. pracowników.

 

Ranking dostępny na www.hbrp.pl