Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral „Liderem Jutra”

Prezes Asseco został laureatem Nagrody Specjalnej Redakcji ICAN Management Review. Wyróżnienie przyznawane jest liderom za zrealizowanie projektu biznesowego, którego efektem był spektakularny sukces. Adam Góral otrzymał je za federacyjny model prowadzenia biznesu. Lider Asseco odebrał nagrodę podczas Kongresu ICAN Management Review.

Kapituła doceniła umiejętności strategiczne i skuteczne metody zarządcze Prezesa Asseco, czego wynikiem są m.in. przychody firmy przekraczające 10 mld zł. Grupa Asseco, działając w modelu federacyjnym, intensywnie rozwijała się na rynkach zagranicznych, gdzie wypracowała blisko 90 proc. sprzedaży.

To jest wyróżnienie dla całego mojego zespołu – 27 tys. pracowników, działających w blisko 60 krajach. Dodatkowo osiągnęliśmy ok. 3 mld dolarów przychodów. To wszystko jest powodem do dumy, biorąc pod uwagę, że w 1991 roku zacząłem od startupu w Rzeszowie z trzema osobami – powiedział Adam Góral odbierając nagrodę.

Przyjęty przez niego model federacyjny jest alternatywą dla wielkich korporacji IT. Spółki z Grupy połączone są nie tylko wspólnymi celami biznesowymi, ale przede wszystkim wizją, wartościami oraz partnerskimi relacjami.

Nasza droga to integracja małych i średnich firm z całego świata i nie zabijanie ich przedsiębiorczości, bo nasze przywództwo w rzeczywistości jest doradztwem biznesowym, a nie rozkazywaniem – podsumował Prezes Asseco. Marzy mi się, żeby tego typu przedsięwzięć było w Polsce więcej – dodał.

Konkurs ICAN Management Review: Liderzy Jutra przyznawane jest managerom, którzy przez śmiałe decyzje i konsekwencje w działaniu zmieniają rzeczywistość rynkową wytyczając nowe kierunki w rozwoju branż i sektorów.

Zobacz także