Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Adam Góral laureatem Dziennika Gazety Prawnej – „Wizjonerzy 2014”

„Wizjonerzy” to nagroda przyznawana przez Dziennik Gazetę Prawną dla menedżerów, których nieszablonowe myślenie oraz trafne prognozy wniosły na rynek zupełnie nową jakość. Ludzi, którzy podążają zupełnie nowymi ścieżkami i w ten sposób gwarantują sukces swoim przedsięwzięciom. Adam Góral otrzymał tytuł „Wizjonera” za przejęcie izraelskiej grupy Formula Systems przez Asseco Poland w 2010 roku.

Zakup Formula Systems był przełomowym krokiem w ekspansji Asseco na nowe rynki. Transakcja ta wiązała się nie tylko z możliwością prowadzenia biznesu w Izraelu ale także otworzyła drzwi na rynek Japoński, Amerykański, Kanadyjski, Hinduski, Australijski oraz Afryki Południowej. Fuzja o wartości 145,3 mln USD (ca 430 mln zł) była pierwszą w historii i do tej pory największą inwestycją polskiej firmy w sektor technologiczny w Izraelu. Inwestycją niebagatelną, bo Asseco przejęło największą spółkę IT notowaną na izraelskiej giełdzie. Tym samym Adam Góral zrealizował swoją wizję stworzenia prawdziwie globalnej marki z polską duszą. Asseco Poland udowodniło, że jest silnym graczem na rynku i firmą dojrzałą w działaniu.

Zobacz także