Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco CSE

Jak rozwijać nowe usługi dzięki POPC?

Obecnie jest realizowany drugi etap Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Jego odbiorcami są zarówno duże firmy telekomunikacyjne, jak i mniejsi dostawcy usług internetowych. Celem tej inicjatywy jest dofinansowanie projektów zmierzających do cyfryzacji Polski. O tym, w jaki sposób lokalni operatorzy mogą poszerzyć swoją ofertę oraz portfolio produktów w ramach środków pozyskanych z POPC mówi Radosław Semkło, Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland na łamach artykułu portalu Telko.in.

Asseco uważnie przygląda się rozwojowi rynku powstałego w wyniku realizacji POPC (1 i 2). Na podstawie dotychczasowych doświadczeń, takich jak udział w realizacji projektu – Internet dla Mazowsza, stworzyliśmy ofertę odpowiadającą na zapotrzebowanie regionalnych i lokalnych operatorów. Przykładem jest pakiet ACSE (Asseco Convergent Services Enviroment), który dzięki swojej nowoczesnej architekturze micorserwisów oraz niezwykle elastycznemu katalogowi produktów umożliwia operatorom poszerzanie oferty o usługi spoza rynku telekomunikacyjnego, takie jak energia, media oraz inne usługi z obszaru FMCG. Mniejsi operatorzy mogą korzystać z ACSE w chmurze. Dzięki temu realnie ograniczają początkową barierę koniecznych inwestycji – powiedział Radosław Semkło.

Pełna realizacji POPC z pewnością umożliwi rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także zwiększy dynamikę rozwoju rynku telekomunikacyjnego. W późniejszym etapie może doprowadzić do konsolidacji tego segmentu. Operatorzy, którzy będą mieli ofertę dopasowaną do oczekiwań lokalnych odbiorców, a zarazem będą gotowi na powiększanie swojej bazy klientów, staną się największymi beneficjentami tego procesu. Jednym z podstawowych czynników, umożliwiających realizację tych celów biznesowych będzie możliwość oferowania szerokiego zakresu usług nieograniczonych tylko do telekomunikacji. Właśnie to umożliwia ACSE – elastyczne i skalowalne środowisko informatyczne, dostępne w chmurze – dodał.

Wypowiedź ukazała się na łamach artykułu portalu Telko.in „Czy uda się spiąć biznes w sieciach POPC?”, 19.02.2019 r.

Więcej informacji o ACSE (Asseco Convergent Services Enviroment): cse.asseco.com

Asseco CSE

Zobacz także