Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Hackhathon CodePlay by Asseco za nami!

Emocje po Asseco CodePlay jeszcze nie opadły, II edycja hackhathonu odbyła się 19 października w Krakowie. Dzień dobry, tutaj Twój Bank. Jak mogę Ci dzisiaj pomóc? To hasło tegorocznej edycji, z którą zmierzyli się uczestnicy wyzwania. Temat główny oparty był o wykorzystanie sztucznej inteligencji w analizie danych.

Hackathon CodePlay by Asseco to 10 godzin programowania, pracy zespołowej i dobrej zabawy. Drużyny miały o co walczyć, ponieważ łączna wartości wygranej to 30 000 złotych! O nagrody i inkubację swojego pomysłu w Asseco Innovation Hub rywalizowało ponad 100 osób, które pracowały w 26 drużynach. Tegoroczni uczestnicy jeszcze wyżej zawiesili poprzeczkę, wykazując się nowatorskimi pomysłami oraz kreatywnością. W czasie trwania hackhathonu zespoły miały okazję korzystać z rad i pomocy Mentorów, którzy dzielili się z uczestnikami swoim cennymi uwagami oraz doświadczeniem.

Hackathon to nie tylko programowanie, zespoły miały możliwość przygotowania się do finałowych prezentacji uczestnicząc w warsztacie z wystąpień publicznych, które poprowadził gość specjalny Radosław Głowacki z Edison Team.

Po zakończonym szkoleniu, przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Mentorzy wyłonili 15 drużyn, które zakwalifikowały się do finału. Zespoły zostały zaproszone do przedstawienia na scenie głównej, w czasie 7 minut swoich wypracowanych rozwiązań. Ich zmagania i pomysły oceniało Jury w składzie: Zbigniew Pomianek, Gabriela Żukowicz, Jarosław Bryl, Marek Lulek, Sławomir Ziajka, Tomasz Przybyła, Tomasz Buczak

Wystąpienia zespołów wzbudziły wiele emocji, ponieważ w wielu pomysłach tkwił duży potencjał biznesowy. Wybór zwycięskich drużyn nie był prosty, po burzliwych naradach Jury, zostały ogłoszone wyniki:

1 miejsce: E1337

2 miejsce: DDD

3 miejsce: MTTPP

3 miejsce: INFABLE

Wyróżnienie: HAKJE

Oprócz nagrody pieniężnej wszystkie zespoły na podium zostały zaproszone do programu inkubacji w Asseco Innovation Hub. Trzymamy kciuki za to, żeby zwycięskie drużyny za niedługo mogły pochwalić się udanymi start-upowymi projektami. Mamy nadzieję, że za rok pomysłowość uczestników hackthonu jeszcze bardziej nas zaskoczy, a jury będzie miało jeszcze trudniejszy orzech do zgryzienia.

Więcej informacji o Asseco Innovation Hub: innovationhub.asseco.com

Zobacz także