Polskie ICT na Expo w Dubaju

Polska branża IT generuje przychody rzędu 85 mld złotych (nie licząc obrotów mikrofirm). Na sektor oprogramowania i usług IT przypada ok. 55 mld zł, stanowiące ok. 2/3 całej branży informatycznej w naszym kraju.* Sektor produkcji oprogramowania w Polsce ulega dużej konsolidacji, w której prym wiedzie m.in. Asseco. Ponadto polskie firmy stawiają coraz mocniej na tworzenie i sprzedaż swoich rozwiązań na rynkach międzynarodowych. Znaczenie cyfryzacji, w tym rozwoju systemów IT, dla rozwoju gospodarki i usług publicznych były jednymi z tematów spotkania zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w ramach promocji polskiej branży ICT i gamedev podczas Expo 2020 Dubai.

Postawiliśmy bardzo mocno na oprogramowanie, bo wierzymy, że potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań pozwalających na szybszy rozwój firm i instytucji państwowych takich jak szpitale, urzędy, komunikacja miejska, szkoły – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce** i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 29 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 110. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Expo 2020 Dubai jest jednym z największych wydarzeń ekonomicznych na świecie. Według szacunków w ciągu 6 miesięcy trwania (od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r.) odwiedzi je 18 mln osób. Z uwagi na pandemię koronawirusa wydarzenie zostało przesunięte o rok, jednak organizator zdecydował o zachowaniu jego pierwotnej nazwy.

* Źródło: PAIH

* wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

Artur WizaExpo 2020Expo 2020 DubaiExpo 2020 Dubai PolandgamedevGiełda Papierów WartościowychGPWNASDAQPAIH